نیروگاه های تجدید پذیر اقدامی سازنده در جهت توسعه اقتصادی مناطق کمتر توسعه یافته است

 

 

سید محمد صادق زاده روز پنجشنبه در آئین افتتاح مجتمع نیروگاه های خورشیدی مکران در ماهان با حضور وزیر نیرو با اشاره به مزیت های نیروگاه های خورشیدی و انرژی های تجدید پذیر، افزود: این نوع از انرژی به سیل توسعه مناطق کمتر توسعه یافته تبدیل شده است.
وی ادامه داد: نیروگاه های انرژی های تجدید پذیر ضمن تامین برق پایدار برای مناطق، اشتغال زایی خوبی را نیز محقق می کند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر نقاطی در کشور بدون بهره مندی از نعمت برق وجود دارد که به همت مسولان با استفاده از انرژی های خورشیدی، برق این مناطق تامین شده است.
صادق زاده اظهار داشت: انرژی های تجدید پذیر منبع خدادادی است که در  مناطق مختلف وجود دارد و این مساله در همه جای دنیا مورد تاکید و توجه است.
سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران نیز در این آئین با اشاره به سفر خود به استان کرمان برای افتتاح نیروگاه 20 مگاواتی خورشیدی، گفت: نام کشور آلمان با نیروگاه های خورشیدی عجین شده است.
میکاییل کلور برشتولد ادامه داد: آلمان کشور تحول اقتصادی است و شرکت های آن به تبع سرمایه گذاری، فن آوری و دانش بسیاری دارند و امروز شرکت های آلمانی نه تنها دانش و فن آوری خود را در اختیار ایران گذاشته اند، بلکه نحوه اجرا را نیز وارد ایران کرده اند که نمونه بارز آن افتتاح مجتمع نیروگاه های خورشیدی مکران است که با مشارکت ایرانیان به بهره برداری رسیده است.
وی به افتتاح نیروگاه خورشیدی همدان نیز اشاره و بیان کرد: این نیروگاه با مشارکت دو شرکت سرمایه گذاری آلمانی و ایرانی راه اندازی شده است و این فعالیت ها از دو منظر سرمایه گذاری در فن آوری آینده ایران است.
وی ادامه داد: سرمایه گذاری در حوزه انرژی خورشیدی، تنها به خورشید نیاز ندارد بلکه به شجاعت و حسن اعتماد بین دو طرف نیز نیازمند است و پایه و اساس اعتماد متقابل با امضای سند برجام طی دو سال گذشته در دولت تدبیرو امید پایه گذاری شد و کشور آلمان در این امر نقش زیادی را ایفا کرد.
کلور برشتولد گفت: اجرای دقیق برجام موجب اعتماد طرف مقابل خواهد شد و همین امر موجب فعالیت بیشتر شرکت های اروپایی در ایران می شود.
وی ادامه داد: امروز از طرف دولت آلمان اجرای دقیق و بی چون و چرای برجام مورد تاکید قرار می گیرد.
وی بیان کرد: معتقدیم باید روابط دیرینه بین دو کشور آلمان و ایران را گسترش داده و تعمیق ببخشیم.
وی با اشاره به افزایش 50 درصدی صادرات از آلمان به ایران، گفت: نکته مهم  این است که بخش عمده این صادرات، مربوط به ماشین آلات است که منجر به تولید محصولات باکیفیت می شود.
کلور برشتولد با اشاره به اینکه این موفقیت ها بدون موفقیت سند برجام امکان پذیر نمی شد، گفت: این پروژه الگویی برای سایر شرکت های سرمایه گذاری آلمانی برای سرمایه گذاری در ایران است.

Please publish modules in offcanvas position.