سفر وزیر نیرو به استان کرمان با دستان پر/ بیش از ۱۷۵۰ میلیارد تومان پروژه در کرمان کلنگ زنی شد

 

 

حمید چیت چیان در آئین  آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان زرند افزود: در برنامه های کرمان پروژه های متعددی به بهره برداری رسید و یا کلنگ زنی شد و یکی از مهمترین این برنامه ها، افتتاح نیروگاه 20 مگاواتی خورشیدی در بخش ماهان و با سرمایه گذاری خارجی بود.
وی با اشاره به افتتاح آغاز عملیات اجرایی فاز اول پست های 400 کیلوولت جیرفت و کهنوج و افتتاح تصفیه خانه کهنوج، عنوان کرد: بین وزارت نیرو و مجلس شورای اسلامی رابطه خوبی برقرار است و تقریبا در تمام مواردی که برای اداره صنعت آب و برق به مجلس مراجعه کردیم از حمایت نمایندگان بهره مند بوده ایم.
وزیر نیرو در ادامه از اقدامات استاندار کرمان تقدیر کرد و گفت: آقای رزم حسینی با فکر ابداع گر، نوع آور توسعه ای خود تمام طرح ها و مسائل استان را به صورت جدی پیگیری و دنبال می کنند.
چیت چیان از نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی نیز تقدیر کرد و افزود:آقای امیری علاوه بر کار توسعه ای، نقش ویژه ای را در حمایت از صنعت آب و برق در مجلس شورای اسلامی ایفا می کنند و در تمام مسائل مبتلابه صنعت برق و آب در صف مقدم حمایت ها هستند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی کشور نیز با بیان اینکه 320 مگاوات ظرفیت جدید برق به ظرفیت های موجود استان کرمان اضافه می شود، گفت: برای آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند تمهیدات لازم اندیشیده شده است که امید می رود در سال 98 فاز اول این نیروگاه که واحد گاز است وارد مدار توزیع شود.
طرز طلب ادامه داد: 15 هزار مگاوات نیروگاه در کشور وجود دارد که بالای 35 سال عمر دارند و راندمان سه هزار مگاوات از این نیروگاه ها زیر 20 درصد است.
به گزارش روابط عمومی استانداری کرمان ، نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی شهرستان زرند با حضور وزیر نیرو، استاندار کرمان و جمعی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.
حضور در شورای حفاظت منابع آب استان کرمان از دیگر برنامه های وزیر نیرو به استان کرمان خواهد بود.

Please publish modules in offcanvas position.