صدور مجوز سرمایه گذاری برای نیروگاه ده مگاواتی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان استان کرمان

 

دویست و نوزدهمین جلسه هیات سرمایه گذاری خارجی امروز سه شنبه مورخ 4/7/1396 در محل سازمان سرمایه گذاری با حضور دکتر خزایی معاون محترم وزیر امور اقتصادی و دارایی و اعضای هیات سرمایه گذاری خارجی برگزار گردید در این جلسه که مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان نیز در آن حضور داشتند مجوز احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 10 مگا وات در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان استان کرمان با سرمایه گذاری 10 میلیون یورو که 3 میلیون یورو به صورت نقدی و7 میلیون یورو به صورت ماشین الات وتجهیزات می¬باشد به تصویب رسید.
سرمایه گذار خارجی این طرح شرکت  International photovolatici project  از کشور اسلوونی و به صورت FDI (سرمایه گذاری مستقیم خارجی) می باشد.
وزیر محترم اقتصاد با اعلام حمایت خود از سرمایه گذاری در زمینه پتانسیل های استان  بر تولید انرژیهای پاک، ایجاد اشتغال، ارزش افزوده، توسعه پایدار و توانمند سازی مردم در راستای عملیاتی نمودن اقتصاد مقاومتی با توجه به پایلوت قرار گرفتن استان کرمان تاکید نمودند.  ایشان افزودند در دولت تدبیر و امید سرمایه گذاریهای قابل توجهی صورت گرفته که عملکرد استان کرمان نیز در این خصوص قابل توجه می باشد.
لازم به ذکر است تا کنون دو مجوز سرمایه گذاری خارجی برای نیروگاه¬های خورشیدی در استان صادر گردیده که اولین مورد احداث دو نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 20 مگاوات در استان کرمان – منطقه ماهان توسط شرکت سولار انرژی مکران بوده و سرمایه آن به صورت کامل به استان وارد و به بهره¬برداری کامل رسیده است. دومین مورد احداث نیروگاه خورشیدی به ظرفیت 10 مگاوات در منطقه جوپار توسط شرکت شمس نیرو آرمان گستر کارمانیا می باشد که پیش بینی می شود عملیات اجرایی آن تا دو ماه آینده انجام شود.

 

Please publish modules in offcanvas position.